विवेक न्यौपाने
२७ चैत , पथरी

मोरङ्गको पथरी शनिश्चरे २ बुद्द चौकमा स्थापित सिडलिङ मन्टेस्वरी स्कुलले आज आफ्नो तेस्रो वार्षिकोत्सब तथा अभिभावक दिवस मनाएको छ। पथरीकै सिन भिलेज पार्टी प्यालेसमा भव्य कार्यक्रमको आयोजना गर्दै संविधान सभा सदस्य चण्डी राईको प्रमुख आतिथ्यतामा कार्यक्रम सम्पन्न भएको हो। प्ले ग्रुप देखि यु के जि कक्षासम्म अध्यापन गराई रहेको स्कुलमा २ सय बढी बिद्यार्थी रहेका छन।
सिड्लिङ बिद्यार्थीहरुलाई परम्परागत शिक्षा प्रणालीलाई चुनौती दिदै मन्टेस्वरी पद्धतिको सुरुवातकर्ता मारियम मन्टेश्वरी कै अवधारणा अनुरुप व्यवहारिक शिक्षा प्रदान गर्नमा सदैव तत्पर रहेको स्कुलका संस्थापक निर्देशक नैना साम्पाङ राईले बताए।

साना बिद्यार्थीलाई सैद्धान्तिक भन्दा पनि व्यवहारिक ज्ञान प्रदान गर्नु आफ्नो पहिलो उदेश्य रहेको राईले बताए। स्वागत मन्तव्यको क्रममा बोल्दै निर्देशक राईले आफ्ना बिद्यार्थीहरुलाई व्यवहारिक ज्ञानका साथै शैक्षिक भ्रमण , चाडपर्व अनुरुपका रितिरिवाजको बारेमा जानकारी दिने गरिएको बताए। सिडलिङ मन्टेश्वरीले बिद्यार्थीलाई दैनिक रुपमा पौष्टिक खाना प्रदान गर्दै आएको छ भने बाहिरी खाना ( जन्क फुड) को वेफाइदाको बारेमा सचेत गराउने गरिएको बिधालयकि प्रीन्सिपल बिन्दु चेमचोङले बताइन।
वार्षिकोत्सबको अवसरमा आयोजित कार्यक्रममा साना बिद्यार्थीहरुले आकर्षक नृत्य, राइम्स लगायत प्रस्तुत गर्दै उपस्थित अभिभावक तथा अतिथिहरुलाई मनोरञ्जन प्रदान गरेका थिए। मन्टेश्वरीले विभिन्न बिधामा उत्कृष्ट हुने बिद्यार्थीलाई कार्यक्रमको अवसरमा पुरस्कृत समेत गरेको छ।
कार्यक्रममा प्रमुख अतिथी संबिधान सभा सदस्य चण्डी राई , अतिथिहरु समाजसेवी मोहन तुम्बाफो, युवराज बास्कोटा लगायतले शुभकामना मन्तव्य राखेका थिए।
सिडलिङ पथरी मै एक मात्र बिद्यार्थीलाई पौडिको सुबिधा समेत प्रदान गर्ने स्विमिङ पुल सहितको मन्टेश्वरी रहेको मन्टेश्वरीला संचालकहरुले दावी गरे ।

तपाईको प्रतिक्रिया

new@7am 2074-01-19 Download Listen
simrik yetra with नेपाल तामाङ घेदुङ तामाङ भाषा लिपि तथा साहित्य बिभाग प्रमुख Kajiman Theeng Tamang सग को कुराकानी Download Listen
Good Night Download Listen
simrik stationid Download Listen
Audio Four Download Listen
Audio Three Download Listen
Audio Two Download Listen
sample Download Listen